Fanola markası , İtalya’da Pettenon Cosmetics S.p.A., tarafından üretilmektedir. Son 70 yılda dünya çapında müşterilerine, en yeni pazar trendlerini yansıtmak , yeni nesil profesyonel saç bakımı ürünlerini sunmak için, her zaman en iyi arge ve üretim çalışmaları ile öncülük yapmıştır.

Pettenon Cosmetics Spa, profesyonel saç ve cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış İtalya’nın % 100 endüstriyel gruplarının öncülerindendir. Pettenon Cosmetics SpA, 91 ülkeyi kapsayan bir satış ağına ve küresel pazarlarda önemli deneyime sahiptir. Fanola markası bu deneyimle , sahip olduğu pazarın ihtiyaçlarına ve koşullarına göre markalarını özelleştirilebilen yüksek kaliteli profesyonel ürünler sunar. San Martino di Lupari deki (Padua,) sürekli genişleyen ve gelişen üretim tesisi, saç bakımı ve saç boyaları konusunda uzmandır. Her gün şampuan, maskeler, şekillendirici ürünler, hidrojen peroksit ve diğer teknik ürünler de dahil olmak üzere 170.000 ürün üretilir. Tesis, tüm üretim sürecini kapsar. Buna ek olarak, kalite ve yenilik dört kurum içi laboratuvar ; biri Araştırma ve Geliştirme, diğeri Mikrobiyoloji ve ikisi Kalite Kontrolü için çalışır.

En zorlu müşterilerin bile ihtiyaçlarını karşılamak için kullanım protokollerini ve profesyonel ipuçlarını bir araya getirirler. Ve bu anlamda , her gün modeller üzerinde titizlikle çeşitli testler yapan profesyonel teknisyenler ve uzman kuaförlerle çalışırlar. Ayrıca, piyasa taleplerini hızlı yanıtlar, son tüketiciler için kurum içi Akademilerinde profesyonel eğitimler düzenler , Pettenonun , Fanola markasını her gün salonlarında kullanan profesyonellere ve tasarımcılara sunulan yüksek standartları korumaya yardımcı olur. Uluslararası moda şovlarında yer alır ve yaratıcı saç stillerinde moda yaratmada öncülük yapar.

Fanola Markası ailesinin çatısı altında , Orotherapy 24K, Be Hair, Botugen markaları ile gerçek bir marka ailesidir. Fanola grubun , tüm markalarının ortak özelliği ; saçlarına canlılık ,sağlık ve parlaklık kazandırmak adına her zaman en iyisini isteyen kadınlar için tasarlanmıştır. Teknik güçlerini, kusursuz sonuçlarını da ileri teknoloji ve inovasyondan almaktadır. Her zaman hizmet ettiği sektörde ki profesyonellerin “ Rekabet Gücünü Korumak “ ilkesini en temel misyon edinmiştir.