Genel

KERATİN SAÇ BAKIMINDA YENİ DEVRİM ….

Keratin saç bakımı son yıllarda hiç olmadığı kadar popüler. Popüler olmak gerçek faydayı her zaman yansıtır mı? Moda olan her şey sağlığımıza faydalı mıdır? Elbette değildir. Günümüz koşullarında, saçlarda ki açma işlemleri, boya işlemleri, hava ve çevresel koşullara bağlı olarak saçlardaki keratin ihtiyacını gündeme getirmiştir.

Ancak, saçın temelinin keratinden oluştuğunu göz önüne alırsak, keratin bakım desteği saçlar için oldukça önemlidir.

 

Birçok kadın asi saç problemini düzleştirici ya da termal ısı (fön, pres vb.) yöntemler ile çözmek ister. Çoğunlukla saçlar, mekanik ve aşırı termal stresten, kimyasal işlemler sonun da doğal elastikiyetini ve yumuşaklığını kaybeder, saçın keratin yapısı bozulur ve hasar görür.

Tüm bunların sonucunda, saçlar kolay kırılır, yıpranır, saçın gerçek dokusu hasar görür (keratin yapısı) zor şekil alır.

 

Ancak, sanıldığı gibi keratin bakımın gerçek amacı saçı düzleştirmek değildir. Son yıllarda ne yazık ki son derece kanserojen bir madde olan formaldehit içeren ürünler, keratin bakım adı altında kalıcı düzleştirme işlemi yapılmaktadır. Oysa iyi bir keratin bakım, kimyasal ve çevresel etkilerden dolayı yıpranan ve keratinini kaybeden saçlar için, formaldehit içermeyen gerçek keratin bakımlar ile yapılmalıdır. Keratin dengesine yeniden kavuşan saç zaten yeniden sakinleşecek ve eski düz ve sağlıklı haline geri dönecektir. Ancak keratin bakım, asla bir düzleştirme işlemi olmayacaktır.

 

Sağlıklı bir saça sahip olmanın en temel kuralı, doğru saça doğru bakım ürününü kullanmaktan geçtiğini unutmamak gerekir. Sadece popüler olduğu, sadece arkadaşımıza iyi geldiği için yapılan işlemler bazen felaketler ile sonuçlanabilir. Özellikle formaldehit içeren ve saç bakımı adı altında yapılan uygulamalar ne yazık ki sadece kanserojen olmakla kalmıyor, alerjik reaksiyonları tetikleyebiliyor ve sonrasında kalıcı bir alerji hastası olmanıza sebep olabiliyor. Saç derisinde kalıcı hassasiyetler yaratabiliyor ve bu durumda saç boyatırken, saç açma işlemlerinde hiç yaşamadığınız reaksiyonlara sebep olabiliyor.

 

 

Fanola’ nın ileri teknoloji ile saç dünyasına kattığı değerlerden biri de KERATERM keratin bakımı. Yeni profesyonel KERATERM Programı, kimyasal işlem görmüş, mekanik ısıdan yıpranmış, hasar görmüş saçların iyileştirilmesi, onarılması için geliştirilmiştir.

Aynı zamanda sıcak şekillendirme araçları ile elde edilen mükemmel düz görünümü korumak için de tasarlanmış bir programdır.

İçeriğinde ki Keratin, Karite ve Macademia yağı sayesinde hasarlı saçları onarır, kıvırcık saçları disipline eder. Narin, balaneed formülü sayesinde nemlendirir, besler ve uzun süre etkilidir.

 

 

KERATERM SAÇ BAKIM PROGRAMI;

  • Yenilikçi THERMO – AKTİF teknoloji
  • Isı ile AKTİF hale gelir
  • Saçı KORUR
  • Saçı kurutma makinesi gibi termal ısı ile Keraterm programı gerçek “dost” yapar
  • Mekanik stresi azaltır.
  • Termal strese maruz kalmış saçları onarır, şekil almasını kolaylaştırır
  • Düzleştirme& sakinleştirme yapılmış saçları korur.
  • Olağanüstü yumuşaklık ve parlaklık verir

 

KERATERM programının içeriğinde ki etken madde olan Keratine ek olarak, Karite yağı ve Macadamia yağı içerir. İçeriğinde ki Karite Yağı; Kökten uca kadar, kuru saçları nemlendirmeye yardımcı olur. Saçı onarır ve kırık, hasarlı görünümünü engeller.

Saçta, koruyucu bir tabaka oluşturur ve nem dengesini sağlar. A, D, E ve F vitaminleri yönüyle oldukça zengindir.

 

Macadamia Yağı ise; fındığın soğuk preslenmesi ile elde edilir. Son derece hızlı emilen karakterize bir yağdır. Yumuşak, parlak ve ipeksi saçlar için kullanılır. Saçı, E vitamini bakımından zenginleştirir, besler ve yoğun nemlendirir.

 

Sonuç olarak, formaldehit içermeyen ve asıl amacı saçın kaybettiği keratini saça geri yüklemek olan bu yeni nesil keratin bakımı KERATERM Programı Fanola markasının güvencesi ile ilk uygulamadan hemen sonra, yıpranan saçlarda MÜKEMMEL bir “ optimum” etkiyi garanti ediyor.

 

 

Saça uygulanan Keraterm Programından sonra; ipeksi ve disipline olmuş saçlar, yumuşak ve dolgun görünüm, mükemmel düz görünüm ve kolay şekil alan saçlara kavuşmak çok kolay.

 

Ve tekrar unutulmamalıdır ki, keratin bakımlar saçın sağlıklı ve bakımlı olması için yapılan bir işlemdir.

Fanola &KERATERM Programını denemenizi şiddetle tavsiye ederiz, üstelik uygulama aşamaları son derece kolay ve ilk uygulamada çıkan sonuç inanılmaz…

 

Sağlıklı Günler …

 

 

 

 

 

 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir