Genel

VEGAN ÜRÜNLER YENİ BİR YAŞAM KURALI …

Vegan saç bakım ürünleri, son yıllarda çok trend.

 

Peki her trend olan konsept faydalı mıdır? Doğru mudur? Elbette değildir. Ancak Veganlık neredeyse dünya tarihi kadar eski. Endüstrilerin kuruluşundan çok önce ki yüzyıllarda, kadınların saç ve vücut için kil bakımları kullandıklarını geçmişin izlerinde görmek mümkün. Medeniyetin gelişmesi, endüstrilerin kurulması ile birlikte beraberinde çok farklı pazarlama hikayeleri dönemsel olarak gelişmiştir. Ancak onca laboratuvar çalışmalarından sonra geldiğimiz dönemde, tamamen doğaya dönüşün faydalarını yeniden keşfetmeye başladık.

 

 

Vegan aslında herkesin bildiği gibi tam kelime anlamıyla, içeriğinde, direkt ya da dolaylı yoldan, hayvanlardan elde edilen hiçbir bileşen

barındırmayan ürünler anlamına geliyor.

 

 

Ancak, her vegan iddası olan ürün vegan olduğu anlamına da gelmiyor. Hayvansal kaynaklı içeriklerin çok fazla olması sebebiyle, bilemediğimiz birçok alanda da kullanılıyor. Dünyanın yaşlanması doğaya ve hayvanlara karşı duyarlılığın gündeme gelmesi ile Vegan yaşam tarzı da hızla yayılmaya başladı. Vegan yaşam tarzı beslenme, moda endüstrisi ,kozmetik ve giderek genişleyen yelpazesi ile vaat ettiği sağlık ile yaşam stilini bu yöne çeviren insan sayısı her geçen gün çoğalıyor.

 

Vegan ürünler edinirken özellikle üzerinde ki sertifika logosuna dikkat edilmesi gerekiyor. Fanola, saç bakımında yeni neslin en ilham veren markası olarak vegan saç bakımında da öncülük ediyor.

 

Antik çağlardan beri, dünyada insanın, su ile karıştırılarak çamurdan faydalanmasını ilham olarak “NO MORE VEGAN” serisinde, ana madde olarak doğal kil seçildi. Kil, saça hacim verirken saçın dış kısmına etki ediyor. NO MORE serisi ,aynı zamanda yeni bir patent teknolojisi olan ACTIVE MIRACLAY TECHNOLOGY  ile üretildi.

İçeriğinde ki sadece doğal kil, saçın sigortası görevini üstlenirken saçın dışında hareket ediyor.

Ayrıca Vegan yaşam stilinin sadeliği de göz önüne alındı. NO MORE serisi, sadece iki üründen oluşuyor. NO MORE şampuan ve maske ile saçınıza derinlemesine ve kalıcı bir bakım yaparken, içeriğinde hiçbir kimyasal barındırmadığı için muhteşem bir sağlık konforu yaşıyorsunuz.

 

NO MORE şampuanı, yüksek temizleme gücü ile saçlarda ki tüm kalıntıları yok ederken, saçı nemlendirir, besler ve bakım yapar. Tüm saç tipleri için uygundur. Ayrıca içeriğinde ki kil sayesinde saçların kirlenme ve yağlanmasını önler. NO MORE şampuanın özellikleri 5,5–6 P-h değerinde, Silikon içermez, 99,3% Natural ve unutulmaz eşsiz bir parfüme sahiptir.

 

 

NO MORE maskesinin özellikleri ise, saça derinlemesine bakım yaparken, saçın dış etkenlere karşı korur. Sadece 2 dakika bekleme süresi ile zamandan tasarruf ettirir. Ayrıca NO MORE maskesi durulandıktan sonra, saça verilen stil uzun süreli saçta kaldığı test edilmiştir. Saça ayrıca bir şekillendirici kullanması gerektirmeyen ve yeni bir ürün kategorisi oluşturan NO MORE Styling maske aynı zaman da 3–3,5Ph silikon içermeyen, ipeksi dokusu, % 99 naturel ve vegan olması ile bir saç maskesinden daha fazlası.

 

Tüm dünyada vegan yaşam stili ile hayvan ve doğaya olan duyarlılık artarken, sağlıklı ürünlerin vaat ettiği sonuçları kanıtlandığından tartışma yaratacak bir trend durumunun dışına çıktı. Artık vegan yaşam stili, kalıcı bir bilinç haline yerleşmeye başladı. Bununla birlikte, tükenmeye yüz tutan sınırlı su kaynakları da Fanola ‘yı NO MORE vegan konseptini yaratırken daha fazlasını yapmak için ilham verdi. NO MORE  saç bakımı serisi, aynı zamanda tam bir doğa dostu olarak tasarlanmıştır. 1 litre şampuanı toplamda, saçlardan arındırırken yaklaşık 1 tona yakın su harcanıyor.

 

NO MORE serisinin içeriğinde ki doğal kil sayesinde şampuan ve maske saçtan kolayca arındırılabilen özellikte olduğu için, toplamda yaklaşık %38 su tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda kuruma sürelerinde de %25 saç daha çabuk kuruduğu için elektrik kullanımında tasarruf sağlıyor. Durulama ve kuruma sürelerinin de kısa olması hem enerji kaynakları adına hem de saç bakımını daha hızlı kolay ama aynı zamanda daha etkili hale getiriyor.

 

 

Fanola NO MORE vegan saç bakımı serisi ile suyun bilinçli kullanımını ve çevre korumasına katkı olarak Dünya dostu felsefesine uygun olarak formüle edildiğini ve saçlarda ki eşsiz etkisini mutlaka deneyimlemeliyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir