Genel

SAÇ BOTOKSU HAKKINDAKİ GERÇEKLER !

Saç bakımında her dönem şehir efsaneleri ile bezeli bir sürü bilgi dolaşır. Kadınlar elbette saçlarının rengi kadar, günlük hayatta da sağlıklı ve bakımlı olmayı isterler. Ancak, saç bakımı konusu her zaman doğru bilinen yanlışlarla dolu bir konudur.

Kulaktan dolma, çoğu zaman gerçeğe dayanmayan ve sonucunda da genel sağlığa zarar verebilecek boyutlara gelebilecek kadar da hassas bir konudur.

 

Saç bakımında geleneksel efsaneler, zeytin yağı, sarımsak, yumurta sarısı, bal, çörekotu gibi aktardan alınan bitkilerle saç sağlığı korunabileceği gibi varsayımlar ve denemeler herkesin bildiği genel yollardır. Ancak bu masum görünen evde yapılan ve saç bakımına iyi geldiği düşünülen yöntemler zamanla saç dökülmesine yol açabileceği gibi, alerjik reaksiyonları da tetiklediği görülmüştür. Son zamanlarda ise saç bakımında yeni yöntemler, yeni terminolojiler gelişti. Ve sosyal medyanın da etkisi ile doğru bilinen gerçekler kervanına yeni yanlış ve hatta daha tehlikeli bilgiler eklendi.

 

Saç bakımında en temel faktör, güvenilir ve profesyonel bir kuaför salonunda saç analizi yaptırarak, doğru saça doğru ürün ve güvenilir bir marka kullanmaktan geçiyor. Aktardan alınan bitkisel yöntemler kadar, piyasada ki ürünlerin de jeneriklerinden ve gerçek olmayan vaatlerinden kaçınmak gerekiyor. Bir markanın inovasyon değeri, yatırımları, arge çalışmaları ile uluslararası sektörde sonuçları tescillenmiş oluyor. Ancak saç bakımında ne yazık ki son zamanlarda artarak devam eden jenerik ürünlerden de korunmak gerekiyor. Bu konuda en fazla jenerik ürün üretilen konulardan biri de Saç Botoksu. Hatta son zamanlarda “ Keratin Botoks “ diye doğru olmayan terminolojiler ne yazık ki kadınların  saç ve solunum sağlığını tehlikeye atıyor.

 

 

Saç Botoksu temel olarak kırılmış, hasar görmüş saçları yeniden yapılandırır. Keratin bakımından görevi tamamen farklıdır. Amacı, saçın bozulan yapısını tedavi etmektir. Saç botoksunun içerisinde formaldeith olamaz. Formaldeith kanserojen bir maddedir ve saç sağlığı ve insan sağlığı için son derece zararlıdır. Saç botoksu saçı düzleştirmek için kullanılamaz.

 

FANOLA BOTUGEN HAİR SYSTEM

 

Fanola markası 2014 yılında saç botoksunu içeriğinde ki BOTOLIFE ile zenginleştirerek BOTUGEN HAİR SYSTEM markasını saç bakımı dünyasına hediye etti. Botulinum toksininin Trikoljik olarak  kapsamlı etkisi, Fanola Laboratuvarlarında geliştirildi.

 

Botolife Botox etkisi ile, içindeki özel bitkisel pepdit maddeler sayesinde (birçok yararlı aminoasidin bir araya gelmesiyle oluşur) saç tellerinin doldurulmasını ve derinlemesine nüfuz ettiği için saçta sabitlenmesini sağlıyor. Botolife , saç içinde bulunan su ile  temas ettiğinde , molekülü saç telinde  daha kalın ve hacimli bir hale getiren  bir üç boyutlu bir ağ oluşturuyor. Özel bir peptid bitki olan botolife “Botox “ etkisi ile korteksin yırtılmış alanlarına nüfuz ederek, saçın güçlendirilmesi , sağlamlaşmasını sağlayarak elastikiyetini yeniden kazandırır. Zarar görmüş saçları yeniden yapılandırır. Botolife, keratin ve hyaluronik asit ile birlikte hareket ederek, benzersiz bir sinerji yaratıyor.

 

 

 

BOTUGEN HAİR SYTEM  saç botoksunun içeriğinde sinerji yaratan keratin ve hyaluronik asit, saçların yeniden yapılandırılması için yardımcı etken maddelerdir. Keratin sayesinde; Saç telinde kaybedilen keratin dengesini sağlar. Proteinin güçlendirilmesi ile de daha dirençli, sağlam ve güçlü hale gelir. Saç tellerine sorunsuzca entegre edilir.

 

Hyaluronik Asit ise; Saçtaki kayıp suyu geri yükleyerek, saçtaki dolgunluğu yakalar.
Saça gereken suyu, doğru miktarda geri hidrasyon etkisi ile zayıf alanları, doldurarak
sıkılaştırıcı ve yumuşatma etkisi ile hasarlı saç tellerinin onarımında görevini tamamlar.

 

BOTUGEN HAİR SYTEM, saç botoksu bir tedavi sistemi olup ayda bir mutlaka kuaför salonunda 4 seans olarak yapılmalıdır. Bu seanslar esnasında ise, mutlaka evde bu markanın devam ürünleri kullanılmalıdır. Yüksek sülfat içeren ürünler ile evde günlük yıkama yapıldığında, saça yüklenen maddeler hızlıca arındırılacağı için gerçek etkisini kaybedecektir.

 

BOTUGEN HAİR SYTEM, saç botoksu ile yapılan tedavi sonunda;

 

  • SAÇI PARLAK VE HACİMLİ YAPISINA KAVUŞTURUR
  • YENİDEN YAPILANDIRIR
  • KAYBETTİĞİ PROTEİN DENGESİNİ GERİ YÜKLER

 

Etkili ve sağlıklı bir saç bakımı için en emin yolun profesyonel Fanola salonları olduğunu unutmayalım …

 

 

Sağlıklı Günler….

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir