Genel

SAÇ DÜNYASININ YENİ ROTASI “PERMA”

Yaklaşık bir yıldır, pandemi ile birlikte kökten değişen yaşam tarzlarımız birçok parametreyi değiştirirken hayat tarzlarımızı da değiştirdi. Moda dünyasında ise artık kadınların kendi kurallarını koyduğu, herkesin kendi özgür stiline geri döndüğü yeni bir dönem başladı.

 

Artık moda ve saç dünyasında karar vericilerin yerine sokak modası karar vermeye başlarken, moda dünyası kadınların kararlarına göre trendleri belirlemeye başladı. Kum saatinin tersine akmaya başladığı bambaşka bir dönemle tanışıyoruz.

 

Tasarımlarda öngörüler artık neredeyse imkânsız hale geldi. Ev rahatlığı, evi merkeze alan yeni yaşam düzeni, home ofis çalışma düzeni ile ofislerin kapanması, hibrit çalışma düzenleri, günlük yaşam koşturması hepsi evlerin içine sığdırıldı. Yaşam, motivasyon, alışveriş, çalışma hayatı ve kıyafetlerimiz ve saçlarımız her şey değişti. Artık kendimizi şımartmak için, alışverişe gitmek, bir arkadaşımızla kahve içmek yerine, mum ya da kahve makinesi alıyoruz.

 

Ya kıyafetlerimiz, topuklu ayakkabılar, inci küpeler, önemli toplantı öncesi yapılan topuzların dönemi çok önce kapanmıştı. Ancak, işe gitmeden uğranıp fön çekilen saçlar, hafta sonu kuaföre gitme ritüelleri biterken, kıyafetlerde ki ve saç modasında ki zamansız ve işlevsel tasarımlar tam da moda dünyasının ortasına yerleşti. Evlerden yapılan online toplantılarda, basic t-shirt ve eşofmanlar ile saçları toplayarak, belki bir ruj ile yeni dünyada iletişim kurduk.

 

Ya aynalar?  Önceleri bu rahatlık, hoşumuza gitse de yavaş yavaş nefes almak, değişim ihtiyacı kısıtlı da olsa stillerin kendine bambaşka yollar yarattığı daha da yeni bir dönemin başlangıcına geldik …

 

Kadınlar kendi rotalarını, geçmişten bulup çıkardılar.

Saç dünyasında kadınlar kendi rotalarını, geçmişten bulup çıkardılar. Ve 80’lerin sonuna doğru biten “Perma” çılgınlığı yeniden alevlendi. Perma fonksiyonel, yalın ve karakterli bir saç stiline kavuşturuyor. Her sabah fön çektirmeye imkân vermeyen yeni hayatımızda, bu uzun süreli ve havalı dalgalı saçlar aynada daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Hatta beyazları kamufle ederek, saçlarımızı toplayarak beyazlarımızı saklamamıza gerek kalmıyor. Perma ile yıkayıp, şekillendirilen saçların serüveni bir t-shirtle bile kırmızı halıda gibi hissettiriyor kendimizi.

 

Perma yaptırmak elbette hafife alınacak bir işlem değil. Eski dönemlerde , saça zarar vermesi ile önyargıları da beraberinde getirirken, uzun işlem süresi de sizleri düşündürmesin. Fanola markası her zaman olduğu gibi Perma konusunda da inovasyon gücünü kullanarak bu işlemi güvenli bir hale getirdi. Fanola- Betech (Behairturkiye) yeni nesil perma sistemi, içeriğinde ki havyar, keratin ve kolojen ile saçları korurken işlem süresini de sadece 12 dakikaya indiriyor. Zaten kullanması çok pratik olan bu Betech perma sistemi ile işlemin de yapılması son derece konforlu hale geliyor. Ve hatta yıpranmış, boyalı ve röfleli saçlarda bile işlem imkânı sağlıyor.

 

Hayatımızın iyice sınırlandırıldığı yeni yaşam tarzında, güzelliğimizin sokaklarda maskelendiği bu dönemde saçlarımız artık en önemli aksesuarlarımız. Fanola- Betech (Behairturkiye ) ile ister kısa, ister uzun saçlarda istediğiniz dalga boyunda havalı saçlara sadece 12 dakika da kavuşabileceğiniz bu uzun süreli şekillendirme, diğer uzun süreli düzleştirme işlemleri gibi formaldehyde içermediği için sağlık açısından da son derece güvenli.

 

Fanola- Betech (Behairturkiye ) yeni nesil perması ile işlem yapan, Fanola salonları son derece hijyen ve randevu sistemi ile sizleri misafir edecektir. Kuaför salonlarında alkali maddelerin fazlaca kullanıldığı ve sürekli hijyen kurallarına riayet eden işletmeler olduğunu unutmadan, rahatça gidilebilir. Randevu sistemi ve salonlarda ayarlanan sosyal mesafeler sayesinde artık bu yeni saç akımını deneyimleyebilirsiniz. Hem de sadece 12 dakika da!!!

Fanola Curly Shine Serisi

Fanola- Betech (Behairturkiye ) yeni nesil perması ile elde edilen uzun süreli dalgalar, profesyonellerin ellerinde saç boylarına ve istenilen dalga boyuna göre şekilleniyor. İyi yapılmış bir permadan elde edilen dalgalar, her zaman bakımlı ve dinamik bir görüntü sağlayacaktır. Perma işleminden sonra, günlük bakımlarda ise iyi bir şampuan ve maske ile destelemek önemlidir.

 

Permanın her zaman sağlıklı görünmesinin ikinci adımı, perma yapıldıktan sonra kullanılan ürün ile birebir ilgilidir. Bunun için Fanola Curly Shine serisindeki günlük şampuan ve maske ile desteklenmelidir. Fanola Curly Shine, bukle belirleyici serisinin içeriğinde ki Buğday Proteinleri sayesinde; Kıvırcık, dalgalı ve permalı saçları nazikçe temizler. Esnekliğini ve nemini geri kazandırır.

Hayat ne kadar değişse de saçların bakımlı ve stil sahibi olmasından vazgeçmiyoruz…

 

 

Fanola- Betech (Behairturkiye ) 12 dakika da amonyaksız ve güvenli perma işlemlerinin adresleri için bizimle iletişime geçin…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir